ПИТАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Дата: 23.11.2018 13:45

Тема штрафів за порушення трудового законодавства не втрачає своєї актуальності. Тим більше, що з 5 жовтня 2018  року з розпорядженням КМУ від 05.09.2018 р. № 649 – р проводяться комплексні заходи щодо детінізації ринку праці. Наголошується акцент на виявлення нелегальних працівників, проте й інші «трудові»  питання не залишаються без уваги інспекторів праці.   Порядком № 295 від 26.04.2017 р. дозволено інспекторам праці відвідати суб’єкт господарювання для інспектування. Він містить превентивні заходи щодо наведення ладу у трудових відносинах .

Одним із них є роз’яснювальна робота та здійснення аналізу стану дотримання  роботодавцями трудового законодавства. Управління Держпраці закликає не нехтувати такою можливістю та звертатися до її територіальних органів за аналізом стану справ із дотриманням норм законодавства про працю у роботодавця та рекомендаціями щодо застосування таких норм. Але у роботодавців є побоювання , що якщо за результатами аналізу виявлені порушення та відображені у відповідній довідці, це може стати підставою для застосування штрафних санкцій. Це є привід замислитися роботодавцям , які порушують норми закону в частині дотримання трудового законодавства з подальшим його усуненням.  Щоб не потрапити під штрафи , роботодавець повинен не порушувати законодавство про працю , а саме забороняється: використання праці неоформлених працівників, несвоєчасна та не в повному обсязі виплата заробітної плати, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. До таких порушень радимо ставитися відповідально, і як самостійно їх виявили , одразу виправляти. Тоді на момент приходу інспектора порушення немає, а отже, і штрафувати немає підстав.

Виправлення помилок - шлях до життя без штрафів!

Марина Голінко,

спеціаліст - державний