Українці з березня будуть отримувати житлові субсидії готівкою

Дата: 12.02.2019 09:03

27 грудня 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними, змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи:

З 1 січня 2019 року участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті люди, які звернулися за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їхній персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комунальні платежі. Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачуватиме частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунка.

Потрібно відмітити, що наступний етап монетизації субсидій очікується у травні. Саме з 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років,  в тому числі користується допомогою в літній період. А з 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.