Зоря життя художника нетлінна і крізь роки нам світить повсякчас!

Дата: 15.03.2019 16:10

Здавна славиться Посулля майстрами народної творчості   вишивальницями, письменниками, поетами та художниками. Їх твори у всі часи неодмінно привертали увагу знавців і  любителів, викликали повагу до тих, хто уславив наш край своїм різнобарвним чудовим мистецтвом.

З метою заохочення талановитих представників творчої інтелігенції, популяризації кращих творів сучасного українського образотворчого мистецтва, підтримки талантів Недригайлівщини та увічнення пам’яті видатного художника Нестора Кизенка 15 березня  Недригайлівська селищна рада спільно з громадською організацією «Недригайлівське земляцтво в м. Київ» провели щорічний   конкурс «Мистецька премія імені Нестора Кизенка».

У комунальному закладі  «Недригайлівський центр культури і дозвілля Недригайлівської селищної ради Сумської області» відбулися урочистості з нагоди підбиття підсумків та нагородження переможців конкурсу «Мистецька премія імені Нестора Кизенка». Щиру вдячність було висловлено рідній сестрі Тетяні Митрофанівні, рідному брату Олександру Митрофановичу, племінникам Миколі Миколайовичу, Олександру Олександровичу, Віктору Олександровичу.

Зі святом привітали голова Недригайлівської районної державної адміністрації Сергій Панченко, керівник юридичного відділу Федерації профспілок України, голова Недригайлівського земляцтва в місті Київ Марія Гриценко, заслужений діяч мистецтв України, письменник, заступник голови Недригайлівського земляцтва в місті Київ  Микола Гриценко, відомий багаторічний диктор українського радіо, наш земляк, уродженець села Вільшана Анатолій Єчко, Заслужений художник України старший викладач кафедри архітектури Сумського аграрного університету Олександр Чередніченко,   начальник відділу з питань культури, релігій та туризму Недригайлівської селищної ради Сумської області Анна Тимченко, голова Недригайлівського земляцтва в місті Суми Ірина Панасенко, наш земляк, один з ініціаторів заснування мистецької премії,  Олексій Коренев, голова громадської організації «Туристичний кластер Посулля» Ольга Прокопченко, які у своїх виступах підкреслили, що пишаються творчістю  видатного земляка Нестора Кизенка, а сьогодні ми можемо бачити картини його учнів та послідовників. У цих людях живе іскорка Кизенка, яка творить історію нашого мальовничого краю.

Переможці конкурсу оцінювались у двох номінаціях: «Дитяча творчість» та «Майстри мистецтв та народна творчість». Цього року в конкурсі взяли участь двадцять вісім учасників, які представили сімдесят пять живописних робіт сучасного українського образотворчого мистецтва.

У номінації «Дитяча творчість» - 12 учасників: Варвара Бойкова, Анна Канівець, Єлизавета Щегельська, Аміна Голінко, Тетяна Євенко, Віка Погонська, Анастасія Пересадько, Наталія Середа, Софія Горбащенко, Каріна Сенька, Інна Хуторна.

У номінації «Майстри мистецтв та народна творчість» - 16 учасників: Лариса Терещенко, Руслана Яненко, Тетяна Таранченко, Інна Косенко, Ольга Кардаш, Віктор Конотопський, Василь Хряпов, Микола Кізенко, Юлія Крикун, Лілія Кубах, Віталій Глязько, Олексій Арістархов, Володимир Свинаренко, Іван Калініченко, Ігор Борисовський, Ігор Скрипченко.

Акцент при оцінюванні кожної роботи ставився на професіоналізм та оригінальність творчого підходу.

У номінації «Дитяча творчість» перше місце отримала Каріна Сенька за твір «На моє село опускається вечір», друге - Тетяна Євенко за твір «Катерина», третє - Анастасія Федай за твір  «Відпочинок».

У номінації «Майстри мистецтв та народна творчість» кращою визнана робота  Лариси Терещенко за твір «Бузок», друге місце - Лілія Кубах за твір «Натюрморт», третє - Руслана Яненко за твір «Ранок у селі».

Заохочувальні  премії в номінації «Дитяча творчість» журі присудило Наталії Середі та Варварі Бойковій,  у номінації  «Майстри мистецтв та народна творчість» - Олексію Арістархову, Юлії Крикун, Тетяні Таранченко, Івану Калініченку, Володимиру Свинаренку, Миколі Кізенку.

Голова журі Олександр Чередніченко у своєму виступі зазначив, що Недригайлівщина  - багатий край на творчих, талановитих людей. Із року в рік він бачить творче зростання, здобутки, високий рівень робіт учасників. Минають часи, але виставка - конкурс протягом років притягує до себе погляди й душі не тільки тих, хто малює сам, а й самих любителів живопису.

Свято прикрасили народний аматорський вокальний жіночий ансамбль «Горлиця» комунального закладу «Недригайлівський центр культури і дозвілля Недригайлівської селищної ради Сумської області»,  вокальний дует у складі Юлії Пушкарь та Інни Сторчаки,  квартет баяністів «Гармонія»,   танцювальний колектив «Первоцвіт» комунального закладу «Недригайлівська дитяча  музична  школа» та  вихованець Будинку дитячої та юнацької творчості Кіріл Латінков.

Гості свята були приємно вражені виставкою картин та чудовими концертними номерами аматорів сцени.

Оргкомітет конкурсу висловлює щиру вдячність учасникам за ту радість, яку вони дарують людям, за хвилини піднесення при зустрічах з прекрасним, створеним їхніми руками, за талант, за те, що в їхніх творах є частка рідної землі.