Живий вогонь, що зберігає життя і духовність українського народу

Дата: 08.04.2019 08:29

Нематеріальна культура – продукт діяльності будь – якої спільноти: і малої, як, наприклад,  сільська громада , і такої великої, як, скажімо, народ. Останнім часом в Україні ми можемо спостерігати активне зростання національної свідомості, яке викликало значний громадський інтерес до всіх проявів української традиційної культури, до глибинних витоків народного мистецтва. Духовна пам'ять людства навіки закарбована в мові, піснях, танцях, звичаях, обрядах, знаннях та багатьох інших видах діяльності.

Недригайлівщина  – це невичерпне джерело елементів нематеріальної культурної спадщини, які мають історичну та культурну значимість. Сьогодні ми можемо собі дозволити спостерігати традиційні звичаї та обряди на острівцях повсякденного життя, але без перебільшення можна говорити, що ми останні серед тих, кому дається  можливість  закарбувати культурну пам’ять для майбутніх поколінь, так як носії  автентичної культури, на жаль, вже «відходять у вічність».  Сумський обласний науково-методичний  центр культури і мистецтв оголосив проведення огляду – конкурсу  на краще дослідження місцевого елемента нематеріальної культурної спадщини у 2019 році. Саме тому,  4 квітня  в комунальному закладі  «Недригайлівський центр культури і дозвілля Недригайлівської селищної ради» відбулася творча лабораторія з питань збереження нематеріальної культурної спадщини. Клубним працівникам була представлена  презентація «Елементи нематеріальної культурної спадщини Національного переліку України в віртуальному музеї», методична лабораторія «Виявлення, ідентифікація та фіксація місцевих елементів нематеріальної культурної спадщини» та  мозговий штурм «Активізація діяльності зі збереження «живої спадщини» на місцях», які підготувала та провела методист закладу  Лілія Дремова.  Попереду великий пласт організаційної роботи, пов'язаний з охороною та збереженням нематеріальної культурної спадщини, яка повинна донести до наступних поколінь «живу» спадщину Недригайлівщини. І лише спільними зусиллями  буде збережено міжпоколінний зв'язок. Тож нехай завжди залишається  з нами невмируща краса народного мистецтва, той живий вогонь, який зберігає життя і духовність українського народу.